Google da ilk sayfada çıkmak

Anasayfa / Google da ilk sayfada çıkmak

Google Ads reklamları ile Google da ilk sayfa da çıkmak  mümkün!

Google' da organik sonuçlarda yer alabilmeniz için çok iyi bir SEO'ya ihtiyacınız var. Bununla birlikte hiç bir zaman organik aramalarda 1. sayfayı garantileyemezsiniz. Ayrıca sektörünüzle alakalı tüm kelimelerde google organik arama sonuçlarında kısa sürede yer bulmanız neredeyse imkansız. İster ürün satıcısı olun, ister bir hizmet sağlayıcısı, sizin için tüm önemli anahtar kelimelerde Google' da arama sonuçlarında yer almak için Google Ads reklamlarından yararlanabilirsiniz.


Google Ads (AdWords) Arama Ağı Reklamları Google'ın ücretli bir reklam türüdür. Reklamlarınız google arama sonuçlarının üstünde ve ya sayfanın altında yer alır. 

Google Ads arama ağı reklamları ile Google'da sektörünüze / ürün ve hizmetlerinize özel anahtar kelimelerle reklam verebilirsiniz. Örneğin çiçek satışı yapıyorsunuz varsayalım, Google'da "çiçek siparişi", "kırmızı gül sipariş", "istanbul çiçek siparişi" gibi sektörünüzle ve hizmetinizle yakından alakalı kelimeler Google'da aratıldığında kullanıcılar reklamlarınızı görür ve tıklayarak web sitenize bağlanırlar. 

Google Ads ile Google' da 1. Sayfa da yer almanız mümkün!

Google Ads reklamları ücretlidir. 

Google' da 1. Sayfada üst konumlarda ve ya 1. sayfada alt konumlarda yer almak rekabete dayalıdır. Bununla birlikte web sitenizin kullanım kolaylığı, mobil uyumu, şeffaflığı reklamlarınızın kalite puanı gibi pek çok faktör bu rekabette daha az yada daha fazla ücret gerektirebilir. Her kelimenin rekabete dayalı olarak tıklama başı  maliyeti (TBM) değişir. 

Örnek: "çiçek siparişi" anahtar kelimenizin ilk sayfadaki konumunuzu korumak için tıklama başı maliyeti (TBM) 0,50 TL, diğer anahtar kelimeniz olan "kırmızı gül satın al" anahtar kelimenizin bulunduğu konumu korumak için tıklama başı maliyeti (TBM) 0,35 TL olabilir.

Tıklama başı maliyet (TBM) anahtar kelimeniz için ödemek istediğiniz en yüksek tutardır. Gerçek ödediğiniz tutar değildir. Örneğin bir anahtar kelimeniz için 0,40 TL maksimum teklif belirlediniz, Sizden bulunduğunuz konumu korumak için ücret tahsil edilir. Bu tutar konumunuz / reklam kalite puanınız / sizinle birlikte rekabet eden reklamların konumu gibi faktörlere bağlı olarak değişir, 0,40 TL maksimum teklif belirlediğiniz anahtar kelime için 0,29 TL, 0,35 TL, 0,25 TL gibi bir ücret ödemeniz mümkün, ama asla sizden bir tıklama için 0,40 TL üzerinde ücret tahsil edilmez.

Rekabet: Google ADS reklamları rekabete dayalıdır. Örneğin rakipleriniz tıklama başı ücret (TBM) olarak bir kelime için teklif verdi.  ve aynı kelime için 10 firma reklamı rekabet ediyor varsayalım, diğer rakipleriniz 2 TL, 1 TL, 0,90 TL, 0,75 TL  olarak Tıklama başı maliyet (TBM) / bir tıklama için ödemek istenen maksimum tutar'ı belirledi ve sizin bir tıklama için ödemek istediğiniz maksimumum TBM 0,25 TL olduğunu var sayalım bu durumda sizin reklamınız Google arama sonuçlarının altında ve ya diğer sayfalar da yayınlanır. Diğer yandan kalite puanınız, web sitenizin kullanışlığı gibi faktörler reklamlarınızın daha az TBM ile yüksek konumlarda yer almasına yardımcı olur. Örneğin rakibiniz bir tıklama için 0,75 TL teklif belirledi ve kalite puanı 2, aynı anahtar kelime için sizin TBM teklifiniz 0,60 TL ve kalite puanınız 8 olduğunu varsayalım bu durumda sizin reklamlarınızın rakibinizin reklamlarının üst konumunda yer alması mümkün. 

Günlük Bütçe: Günlük bütçe reklamlarınız için gün boyunca harcamak istediğiniz maksimum tutardır. 

Örnek: Gün boyunca 50 TL harcamak istediğinizi ve tüm anahtar kelimelerinizin ortalama gerçek tıklama başı maliyetlerini 0,30 TL olduğunu var sayalım, 50 TL günlük bütçeniz karşılığında 166 tıklama elde edersiniz ve günlük bütçeniz bittiğinde / azaldığında reklamınızın o gün için her aramada gösterilmez.

Not: Belirlediğiniz günlük bütçenin tamamı harcanmazsa paranız harcanmış sayılmaz. Kullanılmayan bakiye aynen kalır. Örneğin 50 TL günlük bütçeniz var ve o gün için reklamlarınızın 20 TL harcadığını var sayalım, 30 TL hesabınız da kalır ve harcanmış kabul edilmez.

İstediğiniz Bütçe İle Başlayın: Ne kadar yatırım yapacağınıza siz karar verirsiniz. Kendinize uygun bir günlük bütçeyle başlayın ve daha sonra aldığınız sonuçlara göre bütçenizi ayarlayın. Günlük bütçenizi ister 20 TL isterseniz 1.000 TL olarak belirleyin.

-Markanızın ve ürünlerinizin tanıtımını Google reklamları ile yapabilirsiniz
-Yalnızca ürün/hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılara reklam yaparsınız
-Reklamlarınızın dilediğiniz Ülke / Şehirler de ve Dilediğiniz saat dilimlerinde ve  günlerde yayınlanmasını isteyebilirsiniz !

örnek: 7/24 ve/veya 09:00-18:00 arası yalnızca hafta içi günler Reklamlarınızın tüm dünya'da ve şehirler de yayınlamakla birlikte, dilerseniz yalnızca hizmet verdiğiniz ülke ve şehirlerde yayınlanmasını tercih edebilirsiniz. örnek: Yalnızca Türkiye/istanbul şehrindeki kullanıcıları hedefleyebilirsiniz.


  • Uzmanlarımız tarafından Web siteniz incelenir, Hizmet ve Ürünleriniz için Anahtar kelime analizleri tarafımızdan yapılır ve Reklamlarınız optimizasyonlu olarak açılır.
  • Uzmanlarımız tarafından Web siteniz incelenir ve gerekirse Google Politikaları’na uyumlu olması veya Kullanıcılara iyi bir deneyim sunması ve  yatırım getirinize artı avantaj sağlayacağını düşündüğümüz hallerde web siteniz için öneriler sunulur.   


Bizimle iletişime geçin, işinize ve hedefinize en uygun Google reklam modelini birlikte belirleyelim..

7/24 Bilgi ve Destek Alabilirsiniz.

  • Haftanın 7 Günü 09:00 – 22:00 Arası Telefonla,
  • 24 Saat boyunca e-posta ve web sitemize üye olarak müşteri destek talebi mesajları yoluyla,
  • Whatsapp yoluyla İletişim kurabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için,Hemen Arayın! 0850 346 6373

Copyright © 2009-2020. www.reklambasvurusu.com Tüm Hakları Saklıdır.
Top Çerez Örnek